32_main_new_1482504582

Про що говорять студенти

Закрита сесія для кожного студента — це прекрасний привід виспатися, провести час канікул з рідними і наїстися досхочу маминих ласощів.

Нинішня зимова сесія внесла особливий розбрат в голови студентів через Постанову Кабінету Міністрів і відповідної публікації на сайті університету нового Положення про стипендіальне забезпечення у ХНУРЕ. І до цього в студентському середовищі поширювалися чутки про те, що стипендії будуть нараховуватися по-новому, але ніхто не знав, як саме. Відомо було лише те, що стипендії стануть більше, але їх кількість зменшиться. Звичайно ж, найбільше стали хвилюватися «середнячки», оскільки тільки за їх рахунок можна буде зменшити кількість стипендіатів. І як тепер можна було спокійно спати по ночах або готуватися до сесії, коли хвилювання про можливу відсутність стипендії з кожним днем пригнічує бідного студента все більше і більше?

І ось вам — нове Положення про стипендії, як істина в останній інстанції. Вже поверхневий аналіз цього документа показує, що конкурентна боротьба за місце «під сонцем» стане більш витонченою і придбає нові фарби. Судіть самі, раніше, для стипендії досить було вчасно здати всі іспити і заліки та отримати середній бал «4+». Тобто, якусь випадкову «трійку» можна було перекрити «п’ятіркою» по іншій дисципліні.

Тепер же, щоб потрапити до складу «обраних» потрібно обійти в рейтингу своїх товаришів по нещастю. Причому, в рейтинг зараховуються не тільки оцінки за складені іспити, а й бали за наукові роботи, культурно-масову активність студента, участь у різних заходах університету. Але, погодьтеся, це освіжить боротьбу за місця у турнірній таблиці і додасть шансів спортсменам, співакам, танцюристам та іншим борцям за честь університету, щось відкусити від стипендіального пирога (звичайно ж за рахунок недбайливих «середнячків», що не спромоглися свого часу залучитися до якихось заходів.

Що ж, друзі, якщо щось змінити не в наших силах, давайте розслабимося і постараємося отримати від цього задоволення! Вдаримо ж кмітливістю і масовою активністю по індивідуальним рейтингам! Даєш нову систему оцінки успішності!

Студенти КН факультету, потік ВПС-15