img_4949

Польща відкриває нові горизонти

14 березня Харківська національний університет радіоелектроніки уклав договір про реалізацію програми подвійного дипломування з польським Університетом Економіки у місті Бидгощ. Угоду про співпрацю підписали ректор ХНУРЕ Валерій Семенець та представник Університету Економіки (WSG) Світлана Кашуба. Це була не перша зустріч з представниками польського університету. Підготовка договору про співпрацю та реалізацію програми подвійного дипломування між нашими університетами велася заздалегідь. Програма подвійного дипломування стосується напряму «Мехатроніка» з польського боку і спеціалізації — «Інформаційні системи на виробництві» (рівень магістр) з боку ХНУРЕ. Викладачі факультету КН разом з деканом Андрієм Єрохіним відвідали Університет Економіки восени 2017 року, та й польські представники були в ХНУРЕ неодноразово, працювали разом з нашими викладачами на виставці «Освіта Слобожанщини».

Під час підписання угоди ректор ХНУРЕ Валерій Васильович Семенець підкреслив, що цей документ відкриє нові можливості співпраці не тільки для спеціальності «Програмна інженерія». У підтвердження його слів, в цей же день на кафедрі медіасистем і технологій відбулася зустріч викладачів кафедри МСТ з представниками польського Університету Економіки. Разом з деканом факультету Комп’ютерних наук Андрієм Єрохіним і завідувачем кафедрою Володимиром Ткаченко обговорювалися питання, пов’язані з навчанням студентів спеціальності «Видавництво та поліграфія» за програмою подвійного дипломування у магістратурі польського університету «Менеджмент в галузях креативних».

Img_4950

Співпраця з польським університетом відкриває широкі горизонти, як для студентів, так і викладачів. Викладачі та аспіранти можуть взяти участь в науково-педагогічних стажуваннях / практиках / курсах, підвищити свою кваліфікацію, перейняти передові європейські практики.

Студенти, які обрали програму подвійного дипломування, можуть проходити навчання як у аудиторіях, так і дистанційно, відвідувати заняття у літніх школах, які будуть спільно організовані вузами — учасниками програми. Студенти, які закінчили програму подвійного дипломування, одночасно отримають диплом про вищу освіту ХНУРЕ і Університету Економіки міста Бидгощ (європейський диплом, який дає право працевлаштування у країнах ЄС). Для наших студентів Бидгощ буде надзвичайно цікавим містом, яке надає не тільки хороші освітні послуги, а й може зацікавити своєю культурною діяльністю.

В ході зустрічі також обговорювалися питання організації та проведення літньої школи для студентів у цьому році, у місті Сколе Львівської області в мальовничому Скольському замку, а також спільної участі в організації виставок і конференцій.

Найближчим часом очікуються проекти, які дозволять вивести співробітництво факультету КН з польською стороною на новий міжнародний рівень. Вже отримано офіційне запрошення для студентів факультету КН на виставку студентських робіт «Світ очима молоді», яка пройде у місті Бидгощ, Польща. Угода про співпрацю — впевнений крок у розвитку співробітництва між нашими вузами!